Hotel Mercure Kasprowy StarStarStar

Adres: ul. Szymaszkowa, Zakopane


Hotel Mercure Kasprowy Hotel Mercure Kasprowy Hotel Mercure Kasprowy Hotel Mercure Kasprowy

  Położenie

Hotel Mercure Kasprowy Zakopane położony jest w zimowej stolicy Polski (4 km od Dworca PKP i PKS), na słonecznym stoku Gubałówki, skąd roztacza się widok na Tatry.

Połączenie hotelu z centrum miasta zapewnia mikrobus, kursujący co godzinę.

Tuż obok hotelu znajdują się dwa nowoczesne wyciągi krzesełkowe na Gubałówkę. Zimą służą narciarzom, latem umożliwiają spacer Pogórzem Gubałowskim. W sezonie letnim przed hotelem jest czynne kąpielisko z wodą geotermalną.

Położenie: niedaleko centrum
Lotnisko:105 km
Dworzec kolejowy:4 km
Przystanek autobusowy:200 m
Port jachtowy:nie

Postój taxi:10 m

  Położenie

  Zakwaterowanie

Hotel dysponuje 288 zmodernizowanymi i komfortowymi pokojami. Z ich balkonów roztaczają się zapierające dech widoki na przepiękne polskie góry – Tatry. Wszystkie pokoje posiadają wygodne łóżka, eleganckie meble, nowoczesne odbiorniki telewizyjne z dostępem do płatnych kanałów filmowych, minibary oraz funkcjonalne łazienki. Ponadto każdy pokój posiada możliwość bezpośredniego dostępu do Internetu poprzez stałe łącze.
Hotel posiada pokoje o podwyższonym standardzie z bardziej wyszukanym umeblowaniem i wyposażeniem (sejf, zestaw do kawy i herbaty, szlafroki).Liczba pokoi ogółem: 288
Liczba pokoi 1 – osobowych: 4
Liczba pokoi 2 – osobowych: 272
Liczba suites: 12
Liczba pokoi dla niepalących 205
Liczba pokoi dla niepełnosprawnych: 4
Liczba pięter: 7
Liczba wind: 3

Typy pokoi:
Pokój standard jednoosobowy z pojedynczym łóżkiem 4
Pokój standard dwuosobowy z dwoma pojedynczymi łóżkami 194
Pokój standard dwuosobowy z podwójnym łóżkiem 78
Suites z szerokim łóżkiem typu KING + sofa 12

Uwaga – usługa taxi zamawiana w recepcji

Opłata klimatyczna 1,50 PLN

  Wyposażenie

Uczestnicy organizowanych konferencji mają możliwość skorzystania z płatnego parkingu na ok. 200 samochodów i garażu na 30 samochodów.
Ponadto w hotelu znajdują się: basen, sauna, bar tlenowy, salon masażu, butik, kiosk z prasą, w zimie wypożyczalnia i bezpłatna przechowalnia sprzętu sportowego oraz klub dla dzieci.

  Wyżywienie

W restauracji „Alpejska” można poznać smaki kuchni krajów alpejskich i regionalnej (a la carte na 80 osób), a dodatkowo zdegustować wina z karty „Grands Vins Mercure”.
W Hotelu dodatkowo znajduje się lobby bar „Panorama” wraz z kawiarnią i tarasem letnim. W barze „Grota” – zapraszamy na dyskoteki i różne konkursy Karaoke i promocje alkoholi.

  Możliwości Konferencyjne

Kompleks 8 sal konferencyjnych i sal spotkań może pomieścić od 10 do 550 osób w zależności od rodzaju ustawienia (teatralne, bankietowe, szkolne lub cocktailowe).

Sala Tatry ABC + Foyer pomieści do 550 osób przy ustawieniu teatralnym. Sala posiada kompleksowe nagłośnienie z podziałem na 3 niezależne salki A, B, C. W każdej sali znajdują się rzutniki multimedialne, które mogą współgrać – projekcja na 3 ekrany jednocześnie lub indywidualnie przy podziale na salki A, B, C.
Sala Rysy może pomieścić 190 osób przy ustawieniu w stylu teatralnym.
Sala Giewont – do 52 osób w ustawieniu teatralnym, Sala Zawrat i Morskie Oko do 40 osób, a Czarny Staw do 10 osób wg takiego ustawienia.
Sala Bankietowa Zakopane jest dla 450 osób w formie bankietu zasiadanego i do 600 osób w formie cocktail – party.
Wyposażenie: nagłośnienie, mikrofony przewodowe i bezprzewodowe, rzutniki multimedialne, ekrany, flipchart, parkiety, mównica, dostęp do ISDN i INTERNETU, system zarządzania i obsługi mediów AV-CRESTON