Hotele Hotel Broker

Porady podróżnika

O tym jak znane biura podróży nie zawsze są najlepsze

Niestety lato już za nami, obecnie bardziej można się spodziewać opadów śniegu niż słonecznej pogody. Jednak jesień i zima to czas, kiedy najlepsze biura podróży prześcigają się w propozycjach wspaniałych wakacji pod palmami lub na afrykańskim safari.

Znane biura podróży mają w swoich katalogach mnóstwo opcji do wyboru. Najlepsze biura turystyczne proponują wyjazdy na wakacje zarówno dla rodzin jak i klientów indywidualnych. Nic dziwnego, że w nadmiarze informacji można się pogubić. Wiele osób ma problemy z wyborem najlepszego biura podróży, tym bardziej, iż okazuje się, że znane biura podróży nie zawsze są najlepsze.

W poszukiwaniu najlepszej oferty

Edyta z Warszawy co roku brała urlop w okresie letnim. W tym roku jednak ze względu na awans w pracy, nie mogła wyjechać na upragnione letnie wakacje. – Byłam załamana bo co roku spędzam cały miesiąc nad naszym polskim morzem. Byłam niepocieszona kiedy oglądałam prognozy pogody i widziałam jak ludzie korzystali z uroków lata, kąpali się w Bałtyku i rozkoszowali słońcem. Dopiero pod koniec października mogłam uzyskać wolne. Dlatego zaczęłam wyszukiwać najlepsze biura podróży, sprawdzać polecane biura podróży i szukać najkorzystniejszych ofert – relacjonuje.

Edyta przez kilka dni przeglądała katalogi, odwiedziła też znane biura podróży. Niestety polecane biura podróży okazywały się za drogie, a te najlepsze biura turystyczne nie miały w swojej ofercie wycieczek do Afryki. Pewnego razu Edyta wracała z pracy inną drogą niż zwykle i nowo powstałej galerii zobaczyła tabliczkę z napisem małe, ale znane biura podróży w jednym miejscu. Stwierdziła, że nie ma nic do stracenia, a może tam znajdzie odpowiednią ofertę, upragnionych wakacji. – Byłam bardzo zdziwiona kiedy zobaczyłam nowoczesne biuro, a wszędzie kolorowe plakaty z różnych zakątków świata. Europa, Afryka, Ameryka całe pomieszczenie było ozdobione niesamowitymi fotografiami. To zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie – mówi.

To najlepsze biuro podróży

Kobieta została przywitana przez bardzo miłą menadżerkę, która z uśmiechem na twarzy przedstawiła Edycie najlepsze oferty na sezon jesienny. Okazało się, że upragniona Tunezja jest w zasięgu finansowych możliwości kobiety. W dodatku z okazji otwarcia agencji klientom przyznawane są rabaty na zakup walizek turystycznych. Tunezja o tej porze roku jest niezwykle piękna, a pogoda przyjemna.

Najlepsze biura podróży zazwyczaj proponują wyjazdy do najdroższych hoteli w Tunezji. Niewiele osób decyduje się na luksusowy pobyt, dlatego największe zapotrzebowanie jest na te bardziej standardowe, ale równie piękne hotele. Wszyscy lubią mieć możliwość wyboru miejscowości gdzie będą spędzać wymarzone wakacje. Niestety niektóre agencje reklamowane jako najlepsze biura turystyczne, nie zawsze posiadają pełną ofertę turystyczną zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym. Dlatego nie warto się zniechęcać, kiedy w najlepsze biura podróży okazują się niezbyt dobre. Czasami dobrze jest poświęcić trochę więcej czasu i zapoznać się z propozycjami mniejszych, mniej znanych biur podróży. W końcu urlop nie zdarza się często, dlatego warto spędzić go w wyjątkowym miejscu.